Przejdź do głównej zawartości

Kettlebell Planet - czyli pdfy treningowe

Jako, że czytamy się w Nowym Roku, wypadało by zacząć cisnąć reklamę nowego pdf'a Angeli i wspomnieć coś o PowerWorkout Premium (tak, drodzy czytelnicy, temat odkopany!). Azaliż jednak jest tak, że zima Angelę w ciula zrobiła i.. sesja zdjęciowa nie nastąpiła z braku śniegu (a zimówki założone..). Nie, że narzekam, iż nie jest mokro, pizgająco i ślisko. Taka bardzo późna jesień mi bardzo odpowiada, jako iż wyszło z testów klinicznych, iż.. uczulona jestem na ciepło.

Tak. Bycie zimną suczą nagle nabrało cech medycznych.Zanim ucieszę Wasze pyski nowymi odcinkami treningowymi, wyjaśnię sprawę nowego PDF'a. Zatem. Nowy pdf sobie czeka na uzupełnienie graficzne.

...i skoro jest to już trzeci wytwór mojej zawodowej wyobraźni (kiedyś mi wepchną te słowa w twarz coś czuję), mogę rzucić nieco światła na większy projekt, jaki planowany jest od dwóch już lat. Ma on nawet swoją nazwę, bo kobiety nie mogą się oprzeć nazewnictwu od czasów biblijnych.

Kettlebell Planet.


Taadaaaaam! Bosz jakie piękne. Na pewno ktoś zaraz uświadomi mnie, że już gdzieś ktoś użył tej nazwy, ale gdyby jednak nie - KLEP KLEP, zaklepane. (jakiś grafik nudzi się na tyle, by wykonać logo?)

Jestem nerdem wychowanym na japońskich produkcjach po angielsku, dlatego możesz mieć wrażenie, że coś Ci znajomo to pachnie. Ale do brzegu. Projekt dotyczy, ofcourse, treningów domowych. Zatem Planeta Kettli złożona jest z rozpisek treningowych. Ponaśladuję naprawdę wielkich autorów science-fiction i przedstawię Wam zarys całości:

Kettlebell FIRE 

- to 55 rozpisek treningów SPALAJĄCYCH, czyli taki safe mode śmierci treningowej przy użyciu odważnika. Dostępne na: http://www.centrumkb.pl/sklep/

Kettlebell on the ROCKS 


- to 33 rozpiski treningowe SIŁOWE, które bazują jedynie na trzech odważnikach (zestaw minimalny do skutecznego treningu siły). Dostępne na: http://www.centrumkb.pl/sklep/


ICE COLD Kettlebell 

- to zestaw 33 mini-treningów i pozycji rozciągających, tzw. potreningowy COOL DOWN. Pozycje rozciągające nie wymagające większej elastyczności, przewidziane dla osób dorosłych, per "suchych i twardych jak stare drewno". Tworzony z myślą o rozluźnieniu stref przeciążonych ale i odpowiadający na problem coraz dłuższego siedzenia przy biurku, złych nawyków fizycznych czy najpopularniejszych problemów z mechaniką ruchu. PRZEWIDZIANY TERMIN: styczeń 2018r.

Kettlebell LIGHT 

- to zestaw 33 rozpisek treningowych oraz 7 filmów instruktażowych, od poziomu zupełnie początkującego do średniozaawansowanego. PRZEWIDZIANY TERMIN: wrzesień 2018r.

Kettlebell FLOW 

- to zestaw 33 rozpisek treningowych z podstawami mobility, treningu bez sprzętu i technikach oddechowych. PRZEWIDZIANY TERMIN: styczeń 2019r.

Kettlebell ON AIR 

- to dostęp do podcastów, w których omawiane są tematy treningowe i około-treningowe: nowinki treningowe, techniki korekcyjne, speech'e motywacyjne, etc. Wiecie co się stanie, jak Ange dopadnie mikrofonu i popuści wodze gawędziarstwa. Przygotujcie popcorn. Dużo popcornu. PRZEWIDZIANY TERMIN: styczeń 2019r.

Tyle w temacie. Zbieram pomysły i natchnienie do dwóch jeszcze pdf'ów, ale nie chcę "sprzedawać" tematu, bo a nuż ktoś zrobi to lepiej. Zatem ten rok zapowiada się intensywnie kettlowo, biorąc pod uwagę PowerWorkout PREMIUM oraz wszystkie szkolenia na których muszę być obecna. Skrócona lista owych eventów prezentuje się tak (wrzucam na wypadek, gdybym w międzyczasie stała się sławna i ludzie chcieli fotę sobie ze mną zrobić):

10.03 - Opole, Mistrzostwa Pole Dance
24-25.03 - Zielona Góra, CKB INTRO
19.05 - Poznań, Pyrkon
25-27 - Zielona Góra, kurs instruktorski SFG1
19-22.07 - Łagów lubuski, ogólnopolski obóz CKB


Tak tak, przeciągam specjalnie.

PowerWorkout Premium w pierwszej instancji miał być bogatą platformą medialną z płatnym dostępem. Guess how it turned out to be. Proza życia i problemy techniczne złożyły się podjęcie ciężkiej decyzji "no-dobra-jeszcze-nie-teraz". Unikałam odpowiadania na pytania "no i gdzie to fajne PWP?" jak ognia, bo tłumaczyć się szkoda mi czasu. Można też powiedzieć, że się kurzo_wkurzyłam.

Całą siebie przelałam w projekt IRON POLE DANCE, jako że lubię mieć miskę pełną, a uwierzcie, że w 'poldensie' jest szmalu więcej, niż w 'jakichś tam ketlebalach'. I tak możecie potrenować z Angelą na rurce - IRON POLE DANCE NA YOUTUBE albo kupić swojej piękniejszej połowie specjalny program Spicy Pole Dance, gdzie Angela uczy zmysłowego... STOP. Wracamy do kettli.

(Bo) Jeżeli kettle pomogły Ci wrócić fizycznie i mentalnie do życia, nie pozbędziesz się ich z serca, nawet gdy przestaną być modnym sportem z pierwszych stron kolorowych gazet. Dalej uważam, że to jedna z najmądrzejszych aktywności fizycznych wszechczasów... robiona dobrze, a nie z ułańską fantazją.

Problemów technicznych wiążących się z płatną platformą nie ogarnęłam, postanowiłam jednak "zbadać rynek". Czy żyje. Czy jest chętny. Czy mnie kupi innymi słowy. To badanie urodziło 4 testowe odcinki PWP. Odpal i słuchaj. Paczaj i trenuj. Jak się podoba - mów. Jak nie - giń przepadnij.


Mogę przepraszać, że bez pełnego makijażu, z jakimś sianem na głowie, z problemami z oświetleniem, z kiepskim nagłośnieniem, z jeszcze gorszą jakością obrazu... you get my point. Ale zaplecza logistycznego Ewy Chodakowskiej nie mam - i plastikowa "idealność" zmierzała by się z rynkiem, którego autentycznie nie chcę atakować. Nie dlatego, iż wątpię w swoją wiedzę czy możliwości, nie dlatego, że moje ciało nie odpowiada stereotypowym kanonom. Dlatego, że nie mogę dłużej żyć na poziomie stresu, który zabija moje ciało (dosłownie). Ale o tym w innej notce.

Zatem przekaz jest prosty - chcę dotrzeć do zwyczajnych ludzi, szukających dobrego treningu, który rozpali w nich miłość do ruchu. Nie potrzeba mi cudownych metamorfoz czy PR na skalę krajową. Chcę, by trenowała ze mną Twoja teściowa, siostra, syn, siostrzenica oraz kot. I Ty. Przede wszystkim Ty. Więc, do zobaczenia w kolejnym odcinku ;]

Komentarze

  1. No i fajnie! Kibicuję od dobrych 4 lat ale udzielam się po raz pierwszy. Fajnie się zapowiada ten projekt. Życzę powodzenia. Na pewno skorzystam!

    OdpowiedzUsuń
  2. też chcę z toba trenować:). tak trzymaj. widzę, że potrzebujesz wsparcia. chyba wypalenie. tak bywa. projekt premium mi się podoba, szczególnie kiedy na yt jest pełno słabych treningów. pzdr. Marcin

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy baby od kettli puchną wszerz?

Kettle w kraju rozwinęły się niczym strajki na wiosnę, ale... gdy przychodzi do mojego pisania na blogu, siadam i warczę tylko na monitor. Dalej BABY BOJĄ SIĘ CIĘŻARÓW i mają o tym ciulowe pojęcie.
Widzę pewien wpływ tekstów reklamowych i tworzenia scenariuszy do video pogadankowych (moją płodność widać na kanale YT: Ange z kawą na rurze szczególnie na playliście z Kawą) (jeżeli odpalicie te odcinki i mentalnie zamienicie słowo pole dance na kettlebell, macie pierdylion dobrego materiału!) (PIERDYLION!) na cele poprawy sytuacji świadomości kettlowej w Polsce. Naprawdę widzę, choć jestem małym kanałem informacyjnym bez poważniejszej liczby fanów...(tak, idź to zmień swoją subskybcją!)
Poprzez falę mody na kettle, trening siłowy zmieszał się z fitnessem - produkując bardzo popularny system treningu crossfitowego, czyli mocny wpierdol i zahasanie. Tym sposobem powstał twór, który owszem, wzmacnia, pomaga spalić kalorie, a jednocześnie... znacząco zwiększa masę mięśniową kobiet.
I pisze …

Gratulujemy jesteś zwycięzcą! Teraz nam zapłać

Dawno mnie nie było, z przyczyn wszelakich (przyczyny te mają związek z tym, że jestem na 12stym miejscu w skali ŚWIATA ze swoim kanałem Iron Pole Dance na YT, wyprzedzając tym samym kilka niesamowitych gwiazd tego sportu, przed którymi klękają miliony).

Ciul z tym, mam dla Was newsa. Nie będzie wycyzelowany, bo jak mam cyzelować, to znowu nic nie napiszę. Ok, do brzegu:
Wygrałam Jakiś Plebiscyt Publiczności!  Tylko muszę sobie za nagrodę zapłacić... - czyli jak Sępy na pomysł wpadły.

/Uwaga! Notka nie ma na celu zdyskredytowania żadnej działalności gospodarczej. Jest to tekst z gatunku PARODIUJĄCYCH zawierający spoilery pracy instruktora! notka ta adresowana do właścicieli klubów treningowych, ale pouczająca również dla ich bywalców. Jeżeli nie masz poczucia humoru lub życie odebrało Ci wiarę w ludzkość - zapraszamy na stronę www.idzgdzieindziej.pl /

A było tak...


Największe błędy. O tym jak zostałam chujem-instruktorem.

Może trochę będę świnia, ale z drugiej strony mój wewnętrzny kettlo-nazizm mocno się wzdryga, gdy widzę co się dzieje w grupach podobno zaawansowanych. I tak, świnia, bo mówię na przykładzie własnego klubu. Zatem jadę po kolegach instruktorach, tym sposobem awansując już oficjalnie do miana Chamidła Roku 2019.

Zdobycie uprawnień StrongFirst nie wymaga przynależności do Mafii Kettlowej ani tym bardziej Żelaznej Milicji. Możesz być technicznie kompetentny, możesz mieć poukładane w głowie i znać progresje jak kształt swej poduszki, a i tak jest ryzyko, że wpadniesz w pułapkę "byle jak, byle już z dupy było". Dlaczego?

Dorośli ludzie często mają problem z uczeniem się. Chcą szybko już umieć i być "dobrym w". Nie chcą się męczyć "przedszkolem". Przecież są dojrzali i inteligentni. Deklarują przy tym, że rozumieją iż proces przyswajania nowych motorycznych umiejętności może wymagać czasu, pokory i dystansu do siebie.


Taa. 
Koledzy i koleżanki po fachu TŁUMACZĄ, ŻE …