Przejdź do głównej zawartości

Największe kłamstwo kettlowe.

Przemysł fitnessowy wciska w łeb od bardzo, bardzo długiego czasu pewien schemat. A Ty za to mu płacisz.
Są treningi dla mężczyzn i są treningi dla kobiet.

Treningi dla ludzi - są z natury nieopłacalne. Żeby wszyscy robili z kettlem to samo dążąc do różnych celi? Bez sensu. Wybór pomiędzy ciałem wyglądającym na FIT, a zdrowym ciałem, nie jest dla większości ludzi trudny. A Ty, sprzedawco marzeń, drogi propagatorze kettli, będziesz miał wielki problem, by ta większość ludzi poszła za Twoją radą i dała się przekonać do regularnych treningów. Albo chociaż do pierwszego wejścia na salę. No. Zatem dobrze, że to czytasz, bo Angela Ci pomoże. Tylko się skup. Serio. Skup się.

Każdy głupi wie, że kobiety pod wpływem ciężarów zaczynają obrastać w mięśnie. Wręcz naukowo udowodniono, że mamy tendencję do puchnięcia w ramionach i udach. Najlepiej działają na nas ćwiczenia z rodziny pilatesu, wolno-obrotowe i nisko-intensywne. Dlatego inwestujemy czas w biegotruchtanie po ulicy, rowerki stacjonarne i orbitreki.

Nie trzeba być również Einsteinem by wiedzieć, że facetom od wymachów ramionami rosną piersi, od przysiadów bolą kolana, a od schylania się do kostek wypadają dyski. Poza tym, kto był u lekarza ten wie, że na bolący kręgosłup najlepszy jest basen, zatem dźwiganie sztang pozostawmy skoksowanym półmózgom bez szyi. Kto z kolei odwiedził siłownię i zaciągnął rady u młodego człowieka w koszulce z napisem trener personalny, ten ma jasność odnośnie która maszyna jest dla niego. I że, w sumie, wystarczy jak na niej posiedzisz.

Dziwi mnie, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, by nadrukować sobie na bluzce "Dentysta na Benefit" i kupić dyplom szkolenia sześciogodzinnego o leczeniu kanałowym. Po ostatnim rachunku od dentysty jaki przyszło mi uregulować, widzę w tym świetlaną karierę.
Zatem jakie jest największe kłamstwo kettlowe i czemu je powtarzamy?


"Nas ten bullshit nie dotyczy, my nie robimy w fitnessie."

Największym problemem każdego instruktora jest zwerbowanie klienta. Sport, który nie handluje seksem, się nie sprzedaje. Aktywność fizyczna, która nie polega na rozpieszczaniu ciała lub zmysłów, się nie sprzedaje. Zatem aby sprzedać interwałowe zajęcia grupowe z kettlebell, trzeba kłamać. Podpierać się zdjęciami mało jedzących bikiniar lub genetycznie uprzywilejowanych (lub wspomagających się chemią) młodych kobiet i mężczyzn.

Alternatywą jest, upodlanie się ciągłym, namolnym tłumaczeniem, że zdrowie jest ważniejsze od wyglądu.
Sorry, but.. WHO CARES?Nie jęczę, śmieję się i tłumaczę: W dzisiejszej Czasach Ciągle Siedzących, trzeba operować językiem człowieka XXI wieku: "jak się nie narobić", "jak szybko mieć" oraz "ceny niższe niż w lumpeksie". Twoje argumentowaniem z ręką na sercu, że przestaną boleć plecy/stawy - wszyscy naprawdę będą mieli w dupie, bo w aptece Voltaren jest w promocji. Jak po miesiącu nie obiecasz 5kg w dół lub 3cm w bicku, to zachowaj swój oddech.

Chcesz walczyć z WIEDZĄ POWSZECHNĄ jak powyżej? Polegniesz, dzięki ogólnej dostępności do "specjalistów od fitnessu", których tworzą redaktorzy, blogerzy i pseudopismaki nie mających kompletnie żadnej fachowej wiedzy odnośnie kultury fizycznej, wypełniających przestrzeń internetowo-magazynową powtarzaniem popularnych bredni treningowych w trybie "nie musisz myśleć o tym co czytasz", okraszonych seksownymi zdjęciami przyciągającymi oko*. *wait a minute... czy Angela jest aż tak autoironiczna..?

Żeby nie było zbyt prosto, dołączają do nich rzesze siedzących na dupie lekarzy, którzy prawdopodobnie mieli zwolnienie z wuefu już w podstawówce. Przemysł farmakologiczny robi lepszy deal z nimi, niż Ty, półtoraroczny panie trenerze, kiedykolwiek byś był w stanie. Przecież ten sam lekarz ortopeda potem widzi Cię skontuzjowanego dążeniem do nowego PR (personal record - czyli max'a) i co ma powiedzieć? Że Ty zdrowy jesteś na umyśle czy ciele?

I druga strona medalu - umiłowanie Polaków do samobiczowania. Instruktor nie ma wyboru, musi spuścić wpierdol na treningu, inaczej nie jest popularny, nie jest skuteczny, nie jest motywujący.

Włącz YouTuba i rozejrzyj się - albo podnosisz dwukrotność masy ciała w martwym, albo jesteś pizda. Pochwalić się że trenujesz kettlami, a już pytają ile masz gwiazdek w Top Team. Chodzisz na Crossfit - no to chyba już umiesz MuscleUpy? Pole Dance? A flagę robisz? Rozciągasz się od roku, no to bankowo jesteś człowiekiem krewetką dotykającą głową własnych pośladów. W szpagacie.
Trenujesz..? A ILE JUŻ SCHUDŁAŚ?Popatrz na mnie - sprzedaję od kilku lat treningi z kettlami. Zaczynałam w czasie, gdy ZUMBA była szmalogenna, a trenerką wszystkich Polek - pilateso-fitnesska. Jakby nie patrzeć, gdyby nie moje uparte przecieranie szlaku, kobiety nie pokochały by kettli. Nie było żadnej instruktorki w Polsce przede mną. Nie było zdjęć grupowych zwykłych kobiet trenujących kettlami. Nikt nie mówił o przepuklinach i wychodzeniu z chorób przewlekłych za pomocą odważnika. Owszem, crossfit beze mnie miałby się dobrze - ale jaka kura po trzydziestce i przy kości, trenowała by w zaciszu domowym żelastwem dla przyjemności? Jak wyglądały by sekcje kettlebell, gdzie używa się tylko odważników cięższych niż 8kg i masy swojego ciała? Syczy się, harczy i stęka momentami?

Naprawdę nie chce mi się użerać z Januszami fitnessu. Dość dawno zauważyłam starą prawdę, że ludzie chętnie ustawią się i będą czekać w kolejce, nie wiedząc do czego jest ta kolejka, jeżeli tylko jest wystarczająco tłoczno. Dlatego mój sposób na świetną reklamę zajęć z odważnikiem, to coraz częściej Fit_Żenua. Robię fotki-pięknotki, używam manipulacyjnego języka reklam, kłamię o żarciu wszystkiego, rozśmieszam i bajeruję laski na treningu. Jednocześnie mówię im, licząc powtórzenia i serie:

- Tak, od kettli rosną mięśnie. Podobnie jak od każdego wysiłku fizycznego, który nie polega na otwieraniu lodówki w poszukiwaniu czegoś do żarcia.

- Tak, mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa. Będziesz przybierać na wadze, ale będziesz robić się smuklejsza.

- Tak, od kettli bolą mięśnie pleców. Nazywa się to w biologii procesem adaptacji i jest podstawą programowania treningowego, bez którego nie ma progresu.

Jeżeli myślisz, że po uzyskaniu dyplomu instruktora kettlebell, Twój świat stanie się lepszy bo będziesz mógł szerzyć DOBRO za pomocą czarnej kuli - wróć do swojego kettla i treningu. KŁAMIEMY, by móc robić dobre i wartościowe rzeczy. Gdybyśmy chcieli zmieniać świat edukując wszystkich, nie starczyło by nam czasu i energii na trening.

TY WIESZ, jak kettlebell zmienia życie - większość ludzi nigdy się tego, bez użycia kłamstw, nie dowie. Zatem idź, kłam. Ale na treningu rób swoje. Trenuj ludzi - nie dupę, nie ego, nie stereotyp.Zielona: zestaw Początkujący - kobiety 8-10kg lub 12kg, mężczyźni 16kg-20kg lub 24kg //


1. Rozgrzewka ogólnostawowa; 10 swingów oburącz w 3 seriach, po 5 swingów jednorącz w 2 seriach
2. Filmik: 5 serii na dwie ręce
3. dorzucić coś na budowanie stabilizacji (piłeczka lub kostka od jogi), rozciąganie, podziękowania i przytulanie kettla

Pomarańczowa: zestaw Początkujący lub Intermediate - kobiety 12-14kg, mężczyźni 20-24kg

1. Rozgrzewka ogólnostawowa; 10 swingów oburącz w 4 seriach, po 5 swingów jednorącz w 3 seriach - większym ciężarem
2. Filmik: 5 serii Pocz. lub 4 serie Interm. na dwie ręce
3. dorzucić coś na budowanie stabilizacji (piłeczka lub kostka od jogi), rozciąganie, podziękowania i przytulanie kettla

Czerwona: zestaw Advanced - kobiety 12-14kg, mężczyźni 20-24kg

1. Rozgrzewka ogólnostawowa; 10 martwych ciągów w 3 seriach, 10 swingów oburącz w 2 seriach, po 5 swingów jednorącz w 2 seriach - większym ciężarem
2. Filmik: 4 serie na dwie ręce
3. dorzucić coś na budowanie stabilizacji (piłeczka lub kostka od jogi), rozciąganie, podziękowania i przytulanie kettla

Komentarze

 1. ~Zuzatwojaulubiona12 września 2017 11:28

  Nie podoba mi się zdjęcie środkowe: ciężar + pozycja nie do ciężaru czyli wypięta dupka, piętki, ramionko w dół jedno, kolanka do środka. Ale czytałam ze zrozumieniem i wiem, że musisz. Buziaczki. Trzymam kciuki i w ogóle kettlelove, stalowejednorożce i chcemnatrening !

  OdpowiedzUsuń
 2. It's called GLAM_FAB_FIT_PHOTO bitch :} Tobie też kiedyś takie zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 3. ~Zuzatwojaulubiona12 września 2017 11:57

  Nie mogę się doczekać. Ale muszę najpierw poślad nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  po długich poszukiwaniach idealnej formy ruchu-biegi,siłownia,pilates,joga itd -kettlebell to strzał w dziesiątkę. Przypadkiem wpadłam na Twojego bloga,przeczytałam wszytko jednym tchem. Złapałaś mnie tekstem,że plecki nie będą bolały. Wszystko sprawdzam na sobie,więc zaczęłam dwa lata temu i trwam do dzisiaj.Smukła nigdy nie byłam i nie będę,męska też się nie czuję i nie wyglądam,ale po 30-tym roku życia budzę się i nie jęczę,że kręgosłup boli.
  A ironiczne notatki sprawiają,że człowiek nie nudzi się jak na wykładzie.

  Dzięki Angela i powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja jakaś dziwna jestem... bo mnie do kettli najbardziej przekonał Twój argument o pleckach :D. Nawet tak to sprzedałam mojej babci- tak babciu dźwigam ciężary, ale to są takie ćwiczenia korekcyjne na kręgosłup, tak babciu to właśnie od tego nie mam już garba ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kajka. Jesteś dziwna.. :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. walczcie dziewczyny ,wytrenowana dziewczyna w lozku to mega orgazmy hehe

  OdpowiedzUsuń
 8. czy pani jest panna? ogladam te pani trenningi i jestem tak CIE-KAWY ze az prawie juz zaczalem cwiczyc. Pani ma podobna osobowosc jak ja i to mnie intryguje. Chcialbym z pania popisac troche jakby to bylo mozliwe. Przypomina mi pani moje najlepsze czasy w zyciu gdzie lubialem sobie dac wycisk fizyczny. Zapraszam do kontaktu email lub na forum.

  OdpowiedzUsuń
 9. ~Krzysztof Obarski26 września 2017 15:37

  No tak bo jakie dziecko lubi tran? Ale daj mu to z cukrem i już inna bajka a te nasze "consumer'y" to takie duże dzieci. Dokładnie jak piszesz, trzeba zabawiać, rozśmieszać i przemycić to co dla nich dobre w tym kolorowym opakowaniu, to mus jak firma ma przetrwać. Bardzo mi imponuje iż nie poświęcasz jakości twoich usług na rzecz trendów a potrafisz równocześnie wpasować się w obecne ramy tego biznesu bez uszczerbku dla Twojej marki. Keep up the good work!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny artykuł, gratuluję! Twój blog pomaga wielu osobom, w tym mi, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli chodzi o fotki-pięknotki to mam pewien pomysł, po prostu powinnaś na fotkach zachęcających prezentować się nie w nawet obcisłym dresiku ale w lateksie :). W jednej ręce powinnaś trzymać ketlebell, w drugiej pejczyk a pod spodem napis typu „DOJEŻDZAM OSTRO NA TRENINGU”. I oczywiście kocie spojrzenie :) Od razu drukuję, oprawiam w ramkę, modlę się…

  Niestety masz rację że trzeba nieco podkłamywać, że delikatnie tak to ujmę, bo do ludzi ciężko jest docierać żelastwem (jak już wcześniej pisałem mnie to nie wychodzi), a o wiele łatwiej cukierkiem-lukierkiem, wazelinką do dupki itp.
  Myślę że Twoje fotki-pięknotki to nie jest fit-żenua, bo w sumie trudno żeby coś naprawdę niezłego prezentować w przepoconej bluzce i luźnych portkach (a tak to wygląda jak się uczciwie ćwiczy, jest pot itp.) tylko estetyczna i ładna prezentacja. W końcu wy, babeczki, pudrujecie, pacykujecie, matujecie a nam się oczy świecą :).
  Robisz naprawdę dobrą robotę, wg mnie jesteś jak „trenerka wszystkich Polek” tylko w mejnstrijmie Cię brak… ale to nic, a może nawet lepiej bo inaczej pewnie nastąpiłoby „roztopienie” wśród wielu przekazów i mądrości płynących z tiwi (mam nadzieję że dobrze to ująłem). A ci którzy są bardziej świadomi i wiedzą czego szukać to i tak znajdą.

  Pozdrawiam (z pierożkami) :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wśród osób które znam znaczna część zdecydowała się na aktywność fizycznych właśnie w trosce o zdrowie. Myślę, że wcale nie jesteśmy aż takim bezmózgim społeczeństwem ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierożki mnie przekonały, że mądrze prawisz. :>

  OdpowiedzUsuń
 14. Jest prawda oficjalna: Chcę zatroszczyć się o swoją kondycję.
  I jest prawda-prawda: Chcę lepiej wyglądać nago.

  OdpowiedzUsuń
 15. Trening z kettlebells poprawnie wykonany może okazać się lepszym rozwiązaniem niż standardowe hantle i sztanga. Od lat mówi się o mięśniach stabilizujących, core tak ważnych dla naszego zdrowia i możliwości fizycznych. Trening z ketlami ma nieocenione znaczenie w ich rozwoju

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy baby od kettli puchną wszerz?

Kettle w kraju rozwinęły się niczym strajki na wiosnę, ale... gdy przychodzi do mojego pisania na blogu, siadam i warczę tylko na monitor. Dalej BABY BOJĄ SIĘ CIĘŻARÓW i mają o tym ciulowe pojęcie.
Widzę pewien wpływ tekstów reklamowych i tworzenia scenariuszy do video pogadankowych (moją płodność widać na kanale YT: Ange z kawą na rurze szczególnie na playliście z Kawą) (jeżeli odpalicie te odcinki i mentalnie zamienicie słowo pole dance na kettlebell, macie pierdylion dobrego materiału!) (PIERDYLION!) na cele poprawy sytuacji świadomości kettlowej w Polsce. Naprawdę widzę, choć jestem małym kanałem informacyjnym bez poważniejszej liczby fanów...(tak, idź to zmień swoją subskybcją!)
Poprzez falę mody na kettle, trening siłowy zmieszał się z fitnessem - produkując bardzo popularny system treningu crossfitowego, czyli mocny wpierdol i zahasanie. Tym sposobem powstał twór, który owszem, wzmacnia, pomaga spalić kalorie, a jednocześnie... znacząco zwiększa masę mięśniową kobiet.
I pisze …

Gratulujemy jesteś zwycięzcą! Teraz nam zapłać

Dawno mnie nie było, z przyczyn wszelakich (przyczyny te mają związek z tym, że jestem na 12stym miejscu w skali ŚWIATA ze swoim kanałem Iron Pole Dance na YT, wyprzedzając tym samym kilka niesamowitych gwiazd tego sportu, przed którymi klękają miliony).

Ciul z tym, mam dla Was newsa. Nie będzie wycyzelowany, bo jak mam cyzelować, to znowu nic nie napiszę. Ok, do brzegu:
Wygrałam Jakiś Plebiscyt Publiczności!  Tylko muszę sobie za nagrodę zapłacić... - czyli jak Sępy na pomysł wpadły.

/Uwaga! Notka nie ma na celu zdyskredytowania żadnej działalności gospodarczej. Jest to tekst z gatunku PARODIUJĄCYCH zawierający spoilery pracy instruktora! notka ta adresowana do właścicieli klubów treningowych, ale pouczająca również dla ich bywalców. Jeżeli nie masz poczucia humoru lub życie odebrało Ci wiarę w ludzkość - zapraszamy na stronę www.idzgdzieindziej.pl /

A było tak...


Największe błędy. O tym jak zostałam chujem-instruktorem.

Może trochę będę świnia, ale z drugiej strony mój wewnętrzny kettlo-nazizm mocno się wzdryga, gdy widzę co się dzieje w grupach podobno zaawansowanych. I tak, świnia, bo mówię na przykładzie własnego klubu. Zatem jadę po kolegach instruktorach, tym sposobem awansując już oficjalnie do miana Chamidła Roku 2019.

Zdobycie uprawnień StrongFirst nie wymaga przynależności do Mafii Kettlowej ani tym bardziej Żelaznej Milicji. Możesz być technicznie kompetentny, możesz mieć poukładane w głowie i znać progresje jak kształt swej poduszki, a i tak jest ryzyko, że wpadniesz w pułapkę "byle jak, byle już z dupy było". Dlaczego?

Dorośli ludzie często mają problem z uczeniem się. Chcą szybko już umieć i być "dobrym w". Nie chcą się męczyć "przedszkolem". Przecież są dojrzali i inteligentni. Deklarują przy tym, że rozumieją iż proces przyswajania nowych motorycznych umiejętności może wymagać czasu, pokory i dystansu do siebie.


Taa. 
Koledzy i koleżanki po fachu TŁUMACZĄ, ŻE …